HABER DETAYI

7 Nisan 2019 08:13

Renkli Paletler Çocukları Hayata Hazırlıyor.

Renkli Paletler Çocukları Hayata Hazırlıyor.

Renkli Paletler Çocukları Hayata Hazırlıyor

Özel Renkli Paletler Kreş ve Gündüz Bakımevi, Söke Enfa Okulları’nın ilk kurucusu olan aynı zamanda Beden Eğitimi Öğretmeni olan İsmail Tütüncü tarafından, 2018 yılının Ağustos ayında devralınarak eğitim hayatına başladı. Renkli Paletler, hem anasınıfı eğitimiyle öğrencileri ilköğretime hazırlıyor hem de daha küçük yaş gruplarınn bakımını ve eğitimi üstleniyor.
Bizler de Renkli Paletler’i daha yakından tanımak için Fulya Tütüncü ile görüştük ve kendisine bazı sorular yönelttik.
– Bize Renkli Paletler’den biraz bahseder misiniz?
– Fulya Tütüncü: Okulumuz, T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler bakanlığına bağlı olarak hizmet veriyor. Öğrencilerimize; satranç, bale, jimnastik, beden eğitimi, ingilizce, robotik kodlama, drama, görsel sanatlar, tenis gibi pek çok branşta eğitim veriyoruz. Okulumuz bünyesinde 0-6 yaş grubu öğrenciler eğitim alıyor ve onlara yönelik rehberlik hizmetlerimiz de mevcut. Bununla birlikte, 10 yılı aşkın süredir bölgenin tek yüzme kursu tarafımızdan veriliyor.
– Sizi diğer kurumlardan ayıran nedir?

– F.T.: Bizler çocuklara bakıcılık yapmıyoruz. Onları hayata hazırlıyoruz. İlkeleri olan bir kurumuz. Ahlak ve görgü kuralları gibi değerlere önem veren bir okuluz.
– Velilerin sizden ne gibi beklentileri var ve siz bunları nasıl karşılıyorsunuz?
– F.T.: Yaş gruplarına göre haftalık olarak yenilenen ders programları hazırlıyoruz. Bunları velilerimizle paylaşıyoruz. Onları, çocuklarının her anından haberdar etmeye çalışıyoruz. Eğitim sürecini izlemelerine fırsat veriyoruz. Aynı zamanda velilerin onayı dahilinde anlık sosyal medya paylaşımları yapıyoruz.
– Öğrenciler dersler dışında ne gibi olanaklara sahip?
– F.T.: Okulumuzda düzenli olarak doğa ve sahil gezileri yapılıyor. Beden eğitimi derslerimizi ise futbol sahasında yapıyoruz. Öğrencilerin sağlıklı ve dengeli beslenmesi bizim için oldukça önemli. Bu sebeple aylık beslenme tablomuz sosyal hizmetler onayı ile hazırlanıyor. Öğrencilerin sağlığını koruyabilmek adına okulumuz düzenli olarak ilaçlanıyor ve dezenfekte ediliyor.

– Bize eğitim kadronuzdan ve eğitim anlayışınızdan bahsedebilir misiniz?
– F.T.: Öncelikle bizler burada bir aile ortamı yaratmayı hedefliyoruz. Öğretmenlerimiz mutlu olmalı ki; severek gelip severek eğitim verebilsinler. Mutlu öğretmen demek, mutlu öğrenci demek. Bunun yanı sıra öğretmenlerimizin sürekli eğitimini de destekliyoruz. Öğretmenlerimiz her ay çeşitli programlara katılıyor ve çocukların gelişimine katkı sunabilecek alanlarda eğitim alıyorlar.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.