HABER DETAYI

10 Nisan 2019 14:28

Kuşadası’nın Saklı Cenneti: Yeşil Vadi

Kuşadası’nın Saklı Cenneti: Yeşil Vadi

Kuşadası’nın Saklı Cenneti: Yeşil Vadi

Yeşil Vadi sizleri lezzet şölenine çağırıyor.
Fatma Toksöz tam 8 yıldır Yeşil Vadi adını verdiği restoranında konuklarına hem lezzetli hem sağlıklı sofralar hazırlıyor. Kahvaltıdan, ev yemeklerine; kiloyla satın alabileceğiniz yiyeceklerden, taze sıkılmış meyve sularına pek çok lezzeti en sağlıklı ve en doğal halleriyle bulabileceğiniz bir mekan Yeşil Vadi. Üstelik, burada her şey el emeği göz nuru.

Ağaçlar ve çiçekler içerisinde tertemiz havayı solurken Fatma Hanım’ın kendi elleriyle, özenle hazırladığı yiyeceklerin tadına varabiliyorsunuz. Güne kuş sesleri eşleğinde mis gibi bir köy kahvaltısıyla başlamak isteyenler Yeşil Vadi’yi ziyaret edebilirler. Fatma Hanım hazırladığı sofralarda kullandığı neredeyse tüm ürünleri kendi yetiştiriyor. Aynı zamanda, zeytin, reçel, salça gibi pek çok lezzet; Fatma Hanım’ın el emeğinin ürünü. Tabağınızdaki sebzelerden, baklavanızdaki cevize kadar her şey organik. Arabanızı rahatça park edebilmeniz için otopark ve çocuklarınızın doyasıya oynayabilmesi için çocuk parkı da mevcut.

Yalnızca karnını doyurmak isteyenlere değil; doğum günü, toplantı, okul ve firma gezileri için de Yeşil Vadi’nin kapıları açık. Bununla da bitmiyor. Gün yapmak isteyen ama dört duvar arasına sıkışıp kalmak istemeyen hanımlar da Yeşil Vadi’yi tercih edebiliyorlar.
Oturup karnını doyurmaya vakti olmayanlar ya da Yeşil Vadi lezzetlerinin tadına doyamayanları da düşünmüşler elbette. Zeytinyağı, zeytin, salça, mantı, sarma, baklava, reçel, turşu, erişte, köy yumurtası, baharat çeşitleri, kuru sebzeler, gözleme, kabak tatlısı, su kabağı, tepsi börek, sac kavurma gibi pek çok ürünü kiloyla ya da porsiyon halinde alıp evinizde afiyetle tüketebiliyorsunuz. Yeşil Vadi, konuklarına yalnızca restoran olarak değil manav olarak da hizmet veriyorlar. Anlayacağınız sebze ve meyvenin en doğalını da burada bulmak mümkün.
Kısacası; Yeşil Vadi doğayla iç içe bir gün geçirmek ve doğal lezzetlerin tadına varmak isteyenler için eşsiz bir mekan.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.