HABER DETAYI

4 Ekim 2019 13:32

Altar Emlak

Altar Emlak

 

SİZİ VE FİRMANIZI TANIYABİLİR MİYİZ? BU SEKTÖRE NASIL BAŞLADINIZ? 

Ben Göksel MOR. 1982 doğumluyum. Ortaokul ve lise dönemlerimi Kuşadası’nda geçirdim. Turizm sektörü içerisindeki  her alanda çalıştım diyebilirim. Turizm sektöründe bulunduğum dönemde emlak sektörü ile tanıştım. 

2008 yılında çalıştığım restoranın daimi müşterileri ile aramızda oluşan dostluk ve güven bağları sayesinde emlak sektörüne doğru ufak adımlar atmaya başladım. 

Genellikle yurtdışı ağırlıklı bir müşteri potansiyelimiz vardı. Aramızda kurulan bağlazamanla  güvene dayalı talepleri de beraberinde getirdi. Benden; burada bulunan gayrimenkulleri ile ilgilenmem , kiralamam hatta satmam gibi talepler başlarda yardımcı olmak adına, daha sonraları ise yeni insanlarla tanışmak , dostluklar kurmakla geçen  keyifli bir sürece itti. Tabiki kazanç konusunda da tahminimden fazla beni tatmin etmeye başlayınca turizm den ayrılıp tamamen gayrimenkul danışmanlığına yöneldim. 

 

EMLAK SEKTÖRÜNDE TUTUNABİLMENİZİN, BAŞARINIZIN SIRRI NEDİR ? 

Çocukluğum ve gençliğim Kuşadası’nda geçti. Dolayısı ile bölgeye fazlası ile hakimimHiçbir zaman dürüstlükten taviz vermedim. Arz – talep ilişkisi çerçevesinde müşteri istekleri ne ise onun dışına çıkmamaya özen göstererek ve hakkımız dışında bir talepte bulunmadan işimizi yaptık. Bu şekilde davrandığımız için de hala bu sektörde ayaktayız ve yolumuza devam edebiliyoruz. 

Doğru  dürüst  ilkelerinde sebat olan takım arkadaşlarına sahibiz. Bizim işimizde en önemli konu güvendir. Güvene dayalı bir ticarette ancak mutlak başarı olur. Güleryüz, ilgi , sabır önceliklerimizdir. Müşteri geldiğinde kendisini özel hissetmek ister. Güleryüz ile karşılayabiliyorsanız ; onlara odaklanıp sabırla ve tüm dikkatinizle onları dinleyebiliyorsanız; usanmadan tüm seçenekleri sunarak memnuniyet sağlayabiliyorsanız gayrimenkul sektöründe başarısız olma şansınız yoktur. 

Biz bu yolda sabrımız, ilgimiz , güleryüzümüz ve dürüstlüğümüz sayesinde 2019 yılında 30 kişilik başarılı ve idealleri olan kadromuz ile kendi firmamızı kurduk. Müşterilerimize kaliteli hizmet vermenin onur ve gururunu yaşıyoruz. 

 

SEKTÖR HAKKINDA İYİLEŞTİRİLMESİ GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNDÜĞÜNÜNÜZ NOKTALAR VAR MI? YOLUNUZA NASIL DEVAM ETMEYİ PLANLIYORSUNUZ? 

Yaşadığımız bölgenin turizm bölgesi olması nedeni ile görsel anlamda düzen çok önemli bence. Bu nedenle burada emlak sektöründe faaliyet gösteren firmaların görsel faaliyetleri ile ilgili standartlar oluşturulması gerektiğini düşünüyorum. 

Ayrıca firmaların kurumsallaşması gerektiğini düşünüyorum. Kurumsallaşma konusunda da gerekli eğitim programları verilmeli diye düşünüyorum. 

Bu bölgeyi bilen biri olarak gayrimenkul sektörü ile birlikte inşaat sektörüne de girerek müteahhit ve gayrimenkul danışmanı olarak kurumsal çerçevede yoluma devam etmeyi planlıyorum.


.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.